Dekoracja wnętrz sztukaterią – inspriacje – pomysły

Panele elewacyjne – nowoczesna forma dekoracji

Panele elewacyjne

Panele elewacyjne stały się bardzo popularną metodą zdobienia budynku. Łączenie desek z tradycyjną farbą do elewacji, a także kamieniem jest niezwykle modne i prezentuje się w bardzo szczególny sposób. Jednakże, dlaczego naprawdę warto stosować panele elewacyjne na  ścianach budynku ?

Zdobienie ścian zewnętrznych naszego domu to doskonały pomysł, aby poprawić wygląd nieruchomości, nadać murom szczególny charakter i podążać za modą. W krótkim czasie możemy wykonać za pomocą desek elewacyjnych atrakcyjne dekoracje, które odmienią charakter budynku. Dom, który ozdobiono takimi deskami wygląda bardzo nowocześnie, schludnie, a przy tym nawiązuje do naturalnego wyglądu.

Panele elewacyjne
Panele elewacyjne

Panele elewacyjne – nowoczesna dekoracja budynków

Jednym z ciekawszych rozwiązań jakie można uzyskać poprzez zastosowanie paneli elewacyjnych jest ułożenie ich w poziome pasy na wysokość okien. Najczęściej oddzielone od siebie małą lecz wyraźną przerwą, która oddziela poszczególne linie od siebie. Taki zabieg optycznie powiększy budynek i będzie świetnym przełamaniem prostych ścian. Panele również stosuje się do stworzenia obrysu okien, co pozwoli na ich optyczne  wyciągnięcie z elewacji. Nowoczesne panele zewnętrzne to szansa na stworzenie efektownych rozwiązań w przystępnych cenach. Właśnie koszt paneli jest często czynnikiem, który decyduje o wyborze na jakie rozwiązanie się ostatecznie zdecydujemy.

Panele elewacyjne mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów, jednakże każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są deski kompozytowe bądź te, które wykonane zostały ze styropianu. Są one wyjątkowo lekkie, łatwe w montażu, a także przystępne cenowo. Wysokiej jakości produkty są niemal nie do odróżnienia od prawdziwego drewna, jednakże nie wymagają tyle nakładów pracy i finansów, aby utrzymać je w estetycznym wyglądzie i wysokiej jakości przez długie lata. Trwałość paneli elewacyjnych wykonanych ze styropianu bądź kompozytu jest nadzwyczaj długa i nie wymaga nakładów pracy przez cały okres jej użytkowania. Poprzez zastosowanie nowoczesnych paneli nie musimy zamartwiać się okresową impregnacją drewna, która wiąże się z dodatkowym wydatkiem i poświęceniem naszego czasu na wykonanie napraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *