Dekoracja wnętrz sztukaterią – inspriacje – pomysły

Listwy przypodłogowe MDF najtrafniejszy wybór

listwy przypofłogowe mdf

Listwy przypodłogowe MDF – wybór projektu listew może być obecnie dosyć trudny ze względu na różnorodność produktów dostępnych w sklepach lub internecie. Zdecydowanie się na odpowiedni materiał z którego wytwarzane są listwy może być trudniejszy niż nam się wydaje ze względu na zalety i wady każdego materiału.

Nie dla każdego jest jasne – “czym jest MDF?”. Zacznijmy więc od krótkiej definicji. Materiał MDF (ang. Medium-Density Fibreboard) swoją nazwę zawdzięcza jego parametrom a dokładnie gęstości płyty pilśniowej, która wynosi od 1100 kg/m³ do 3600 kg/m³.
Jest to materiał stworzony przez człowieka i często znajduje się w produktach takich jak meble. MDF jest wytwarzany przy użyciu włókien drzewnych, które są zbierane z twardego i miękkiego drewna. Po czym rozbijane są na włókna, które pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia mieszają się wraz z woskiem i żywicami. Aby związać razem włókna drewna i utworzyć arkusze z których wytwarza się produkty z użyciem MDF.

listwy przypodłogowe  mdf
listwy przypodłogowe mdf

Listwy przypodłogowe MDF do pokoju i łazienki

Nie musisz już zadawać pytania “co to jest mdf?”. Teraz chcesz wiedzieć …
Dlaczego warto korzystać z płyty MDF na miękkim drewnie, takim jak drewno sosnowe lub twarde, takie jak dąb? Dlaczego MDF jest najlepszą opcją z wielu powodów ( zalecany także jest HDF , ale to jest temat na inny artykuł). MDF jest tańszy niż prawie każdy inny materiał używany do tworzenia listew przypodłogowych . Produkt wykonany z takiego materiału jest bardzo trwały i będzie pozwalał na długoletnie użytkowanie.
Powierzchnia płyty MDF jest gładka, dzięki czemu końcowe wykończenie lakieru również staje się gładkie. Jest to korzystne ze względu na brak ziarna i niedoskonałości, takie jak sęki i dziury powszechnie występujące w materiałach takich jak sosna.
Listwy przypodłogowe MDF nie będą się rozszerzać i kurczyć jak drewno.
Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony przed wodą (problemy z wilgocią, łazienki itp.). HDF jest materiałem, który polecamy, ale ogólnie MDF powinien być idealny dla większości gospodarstw domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *